Agármentés Fegyvernek környékén
Közzétéve ekkor: 2014 november 21. 15:33Pár napja fél 3 környékén bejelentést kaptunk, hogy a 4-es főúton két, vélhetően agár kutyus van veszélyben. Tagjaink közül ketten a helyszínre mentek. Odaérkezve, meglepődve tapasztaltuk, hogy már több autó is áll a bejelentett helyszínen. Amikor közelebb mentünk, és érdeklődtünk az agarak iránt, elmondták, hogy már egy órája ők is itt vannak, próbálják a kutyusokat menteni. Kiderült, pár hónapos csöppségekről volt szó, akik az egyik út alatti átereszben leltek menedékre.
A mentést nehezítette, hogy a szűk betoncső tele volt szeméttel, homokkal. Eszköz híján a már kint lévő csapat puszta kézzel próbálta az akadályt elhárítani, míg a másik kijáratnál torlaszt emeltünk, hogy csak egy kijárat legyen a kutyusoknak, ahol hálóval vártuk őket. Később sikerült tagjainknak fegyverneki rokonokkal eszközöket hozatni, így a munka már csákánnyal, lapáttal és kapával folytatódott. Létszámunk folyamatosan gyarapodott, volt olyan időszak, amikor 12 fővel folytattuk a munkát. Felváltva dolgoztak az erős férfiak és a gyönge nők, akik fizikumukat tekintve erő felett teljesítettek. Rajtunk kívül az Állatvédőrség tagjai közül és a Szolnoki Állatotthontól is jelen voltak néhányan, de akadtak civil állatszerető emberek is.
Munkánkat sokan figyelemmel kísérték, érdeklődőink között voltak azok is, akik már napok óta kijártak a kicsikhez, hogy élelmet hagyjanak számukra. Mást nem tehettek, mert megfogni nem tudták őket. Nekünk sem volt könnyű dolgunk! Először próbálkoztunk ágakat egymás elé kötözni, a végére pedig valamiféle nagyobb tárgyat tenni, hogy a kijárat felé zavarjuk a kutyusokat, de ez sajnos több órányi próbálkozásra után sem tűnt megfelelő eszköznek.
Közben kezdett sötétedni, és csak egy fejlámpánk volt. Ezzel az egyik félelmet nem ismerő állatvédő hölgy mászott be a csőbe, mert az erősebb testalkatú férfiak be se fértek volna. A szűk helyen rengeteg szemét és számtalan rovar volt, arról nem is beszélve, hogy senki számára nem volt ismert az alagút állapota. De mindezzel sem hősnőnk sem senki más nem foglalkozott. /Később, amikor a csöppek megmenekültek, már viccelődtünk is ezen./ Rájöttünk, hogy így sem tudunk célt érni, mire a férfiak felváltva kezdték kiásni a másik bejáratot is. Ezen aztán az Állatvédőrség egyik tagja mászott be, míg a másik irányból ismét a már említett hölgy.
Ekkorra már korom sötét volt, semmit nem lehetett látni. Az egyik autós elment a közeli településre elemlámpát venni, hogy az alagútba bejutván mind a két oldalról lehessen világítani. Az önkéntesek autóinak fényszórói is besegítettek. Az akció végül fél 6 magasságában ért véget, amikorra is a két csöppséget sikerült egyik oldalról kiemelni. A kiemelés pillanatában a kutyusok reszketve néztek ránk, nem igazán értették a nagy tapsot, amivel az ott levő jó pár önkéntes megünnepelte megmentésüket. (Időközben a kutyusokért már Pestről elindultak az új szerető gazdik, akik segítségével új élet várhat a kicsinyekre.).
Felemelő érzés volt, hogy mi ketten az alapítványtól megannyi segítőkész emberrel és társszervezetekkel együtt küzdhettünk két kutya életéért.
Jó volt velük együtt dolgozni!
Befogad-lak Törökszentmiklósi Állatvédő Alapítvány
Megosztás
Hirdetés
2 hozzászólás
„Kedves” Sanyi!
Ez mégis hogy pattant ki a fejedből? Talán csak nem te raktad ezeket a szépséges kutyákat oda??!Mert az állatkinzás ,mint fogalom ,ezt merítené ki,de amit a fennt említett emberek csináltak,na az egészen más kategória.Mielőtt ilyen orbitális butaságot írnál,elötte tájékozódj ,mégis mi,mit jelent…És szégyeld magad!!!!!
Ök maguk is ki jötek volna csak ti nem engedtétek ki .Álat kinzok nem mentök vegytok